All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one computer monitor ] match 252 Products.
8” PCAP Flat Panel Touch Panel PC All In One Touch Industrial Computer 300 Nits
| Model Name: | ITD08PPCT5K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
15.6" 16/9 Aspect Ratio Industrial Touch Screen Computer With Improved Power Efficiency
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
IP69K Rugged Panel PC Pharmacy capacitive touch screen monitors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
19" AIO industrial computer true flat surface pcap touch PC
| Model Name: | ITD19PPCG1K** |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,ARM Android |
| Screen Diagona: | 19" |
1920×1080 Industrial Touch Screen Computer Flat Bezel 300 Nits Brightness
| Active Are: | 344.232(H)×193.536(V) Mm |
|---|---|
| Touchscreen: | Resistive, PCAP |
| Power Input: | DC 12V |
7" IP66 Highly Bright Rugged Industrial Computers With Full Waterproof Connectors
| Native Resolution: | 1024x600 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Nits |
| Viewing Angle: | 75/75/70/75 |
Rugged Embedded Industrial PC LED Touch Monitor Solutions Box
| Processor: | Onboard Intel® 7th I5/i7-HQ CPU |
|---|---|
| System Memory: | DDR4 SODIMM X2,up To 32GB |
| Ethernet: | 4×Gbe SODIMM×2, Up TO 32GB |
All-Aluminum Fanless Box PC LED Touch Monitor Industrial Box PC Embedded Box Computers
| Humidity: | 0~90% Air Humidity, No Condensation |
|---|---|
| Hard Disk Rack: | 1×Hard Disk Rack, Supporting 1×2.5 Inch HDD/SSD |
| Storage Temperature: | -40~75℃ |
Commercial Outdoor LCD Display 65" Full Waterproof Wall Mounted Digital Signage Display
| Operating Temperature: | -20~55°C(Fan-Cooling); -40~55°C (Air Condition Built-in) |
|---|---|
| 24/7/365 Use: | Supported |
| View Angels: | 89/89/89/89 |
Industrial Touch Screen Computer Android OS Windows Panel PC DC 12V
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 152.4(H)×91.44(V) Mm |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |

