All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ all in one computer monitor ] match 252 Products.
Rugged waterproof box Android PC Industrial Box PC LED Touch Monitor Solutions Embedded Box Computers
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
IP66 21.5" Touch Panel PC Dust Proof Screen 300/1000/1500 Nits Brightness
| Screen: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
10.1" Widescreen Industrial Panel PC Touch Screen Android Android RK3288 CPU
| Screen: | 10.1 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280x800 |
| CPU: | Android RK3288 |
7'' 1024x600 Wall Mount Touch Screen PC ID Recognition For Library
| CPU: | ARM Cortex RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 8G |
RFID UHF Touch Panel PC Android 7.1 12.1 Inch DRAM 2GB With Face Recognition
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
Waterproof Touchscreen Panel PC Computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
55” Zero-Bezel PCAP Touch Panel PC multi 10 touch points with true flat surface
| Screen Diagonal: | 55" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 1213.6(H) ×684.4(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
7" Industrial Resistive Touch Panel PC Freescale Cortex I.MX6 CAN BUS 4G WIFI GPS SIM TF Card Slot DC9-36V for vehicle
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mount, Embedded Mount |
10.1inch Vehicle use PCAP Freescale Linux Touch Panel PC CAN BUS 4G WIFI GPS DC110V optional
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mount, Embedded Mount |
Industrial 7" Android Touch Panel PC Linux ARM Freescale Canbus GPIO DRAM 2GB Memory
| CPU: | Freescale Cortex I.MX6 Quad Core A9 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 4G |

