All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ android panel pc with nfc rfid ] match 84 Products.
15 inch Touch Panel Computer built-in NFC/RFID/Camera WIFI finger printer
| Resolution: | 1024*768 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | ITD15PPCT5X*1-RFID/NFC |
| Brightness: | 250 Cd/m2 |
RFID UHF Touch Panel PC Android 7.1 12.1 Inch DRAM 2GB With Face Recognition
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
5 Wires Resistive Touch Screen Panel PC IP66 IP67 Waterproof 17" CE Compliance
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
12.1'' PCAP Flat Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless with RFID Reader and Finger Printer
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
12.1 Inch XGA 1500nits Android Touch Screen Pc Outdoor Full IP67 40W
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Optional |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
Pcap Panel Mount Touch Screen Pc 17" PCs NFC RFID IC Card With Built - In Card Readers
| Model Name: | ITD17PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | 1280X1024 |
| Active Area: | 337.92(W) × 270.336(H)mm |
1920X1080 Resolution Touch Panel PC 32 Inch 250 Nits Brightness Supports Media Format
| Model Name: | ITD32PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | 1920X1080 |
| Active Area: | 698.7(H) X 393.3(V) Mm |
rugged 7 inch android tablet 1000nits sunlight readable with fingerprint
| LCD: | 7 Inch IPS 16:10, 800x1280, 1000nits |
|---|---|
| Processor: | Qualcomm Snapdragon(OCTA Core), 2.0GHz |
| Touch Panel: | 5 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
15.6" 16/9 Aspect Ratio Industrial Touch Screen Computer With Improved Power Efficiency
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
7" panel PC NFC RFID card reader QR code 2D scanner embedded industrial panel PC pcap touch screen
| Brightness: | 250cd/500cd/m2 |
|---|---|
| Input Voltage: | DC12V |
| Touch Screen: | Resistive Touch, AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding |

