All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ android panel pc with nfc rfid ] match 84 Products.
10 Inch 350nits PCAP Android Touch Tablet Pc With RFID NFC
| CPU: | RK3288, RK3399, RK3368 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Steel Back Casing |
| Screen Diagonal: | 10.1" |
10.1inch Tough Tablet PC With UHF RFID Reader MIL-STD-810G Certified
| Native Resolution: | 1280x800, 700nits |
|---|---|
| Processor: | Qualcomm(OCTA Core), 2.0GHz |
| Touch Panel: | 10 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
17.3" IP69K Touch Screen Panel PC I3-8145U Stainless Steel 316L Ruggedized
| CPU: | Intel I3-8145U, Inte I5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 316L |
| Screen Diagonal: | 17.3" |
1024x768 1000nits Capacitive Touch Panel PC IP52 VESA For Outdoor Kiosk
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 500 ,1000nits, 1500nits Optional |
| Processor: | RK3288, RK3399, Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
1024x768 350nits Open Frame Panel PC ARM Based RK3288 Linux Ubuntu 18.04
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | ARM RK3288, RK3399 Android 9/10/11,Ubuntu |
CE FCC RoHS Rugged IP66 IP65 Panel PC High Brightness 1000cd/㎡
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Brightness/ Contrast: | 1000cd/㎡/1400:1 |
| Compliance: | CE, FCC, RoHS |
DC 9-36V Hmi Embedded Touch Panel PC 1024x768 With GPIO
| Native Resolution: | 800 X 600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
10.1 Inch 1000nits 1280x800 Windows Panel Pc AIO VESA
| Native Resolution: | 1280x800 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
NFC Card Reader Industrial Panel Pc Touch Screen For Self Service Kiosk
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
Android AIO RFID Fingerprint Reader Panel PC Touchscreen Multi Mounting Methods
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |

