All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ android panel pc with nfc rfid ] match 84 Products.
Industrial Panel Mount Touch Screen PC 7 Inch Android High Brightness AC100-240V
| CPU: | ARM Android RK3288 1.8GHz |
|---|---|
| Memory: | 2G, Up To 4G |
| Storage: | 8G Up To 32G |
43" Flat Panel Mount Touch Screen PC Android VESA Mount Built In RIFD NFC Fingerprint
| CPU: | RK3368 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 43" |
| Brightness: | 400 Nits |
Stainless Steel 43 55 Inch IP65 Capacitive Touch Screen PC
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 43"55" Max. 65" |
ip65 panel pc 21.5 inch stainless steel 304 for food industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" 250nits, 1000nits 1500nits Optional |
Full HD 1080P Industrial All In One PC Touch Screen 21.5 Inch Andorid Windows X86 Optional
| Model Name: | ITD21PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | Full HD 1920X1080 |
| Active Area: | 476.64(H) X 248.25(V) |
21 Inch Industrial Panel Mount PC 1000cd/M2 ARM Based Linux Touch Computer
| Native Resolution/Brightness: | 1920 X 1080, 1000cd/㎡, 1500cd/㎡ Optional |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
10 Inch POE Touch Screen Tablet PC Android 9 With LED Halo Light
| Native Resolution/Brightness: | 1280 X 800 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Access Control, Automation |
| I/O: | PoE, USB, HDMI Output, DC, TF Card Slot |
8 inch mini touch panel PC embedded mounting IP65 front HMI
| Native Resolution: | 1024 X768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Intel J1900 |
Heavy Duty Rugged Tablet PC 10 Inch Li-Polymer Battery 3.7V 10000mAh
| Native Resolution: | 10.1 Inch IPS 16:10, 1920x1200,1280x800 |
|---|---|
| Processor: | Qualcomm(OCTA Core), 2.0GHz |
| Touch Panel: | 10 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
12.1'' Embedded Industrial LCD Rugged IP65 HD All In One Fanless PCs PCAP Touch Panel Mount J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

