All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ embedded touch screen panel pc ] match 164 Products.
10.4” Panel Mount Touch Screen PC Industrial Grade DC 12V With Steel Enclosures
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
zero bezel true flat surface 8" industrial touch panel PC
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
High Performance Touch Panel PC 12.1'' Widescreen With 50000 Hours' Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 261.12(H)×163.2(V)mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Full HD Industrial Panel PC Touch Screen 1920×1080 Panel Mount Housing Type
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 293.76(H)×165.24(V) Mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Embedded Touch Rugged All In One PC IP66 Waterproof Outdoor 10.1'' Android 6.0 Light Sensor
| View Angels: | 80/80/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, Resistive |
Stainless Steel 43 55 Inch IP65 Capacitive Touch Screen PC
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 43"55" Max. 65" |
15"XGA industrial touchscreen LCD panel mount panel PC computer IP65 Front
| Housing Material: | Rugged Aluminum Front Bezel, Steel Back Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel Mount With Clamps |
Flat Surace Panel Mount Touch Screen PC 21.5 Inch 1920X1080 Resolution
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 476.64(H)×268.11(V) Mm |
| 24/7/365 Use: | Supported |
7 Inch Waterproof Touch Screen Computer Monitor PCAP Auto Dimming 1000 Nits WIFI BT
| View Angels: | 80/80/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, Resistive |
Embedded Touch Panel PC 7'' Windows 10 CE Linux Android 1024 X 600 Resolution
| CPU: | Intel Celeron J1900 2.0GHz |
|---|---|
| Memory: | 4G Up To 8G |
| Storage: | 64G SSD Up To 512GB |

