All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ embedded touch screen panel pc ] match 164 Products.
DC 9-36V Hmi Embedded Touch Panel PC 1024x768 With GPIO
| Native Resolution: | 800 X 600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
IP52 Fanless Industrial Touch Panel Pc With RFID NFC Reader
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350 |
| Processor: | ARM, Ntel J1900, Intel I3/i5/i7 |
1280X1024 SS Rugged Industrial Panel PC 45W Resistive Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288/RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |
Slim Mini Touch Panel PC 10.4" Industrial All In One Wide Voltage Power Supply
| CPU: | Onboard Intel J1900/4th Iintel Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3L 4GB Memory / Optional SODIMM SKU |
| Ethernet: | 2x GbE RJ45 Intel I211 |
Fanless Rugged Panel PC 15 inch Fully Sealed Touch Computer
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
IP67 Rugged Panel PC 7" Computers Touch Screen Intel I5 10210u
| CPU: | Intel Core I5-210u, Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 7" |
6.5" All In One Touch Panel PC Industrial Touch Screen HMI Windows 10 IoT
| Native Resolution: | 640×480 |
|---|---|
| Brightness: | 500nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel J4125, Intel I3/i5 |
12.1 Inch Industrial HMI Touch Panel PC Capacitive Resistive Touchscreen All In One
| CPU: | Onboard Intel J1900/4th Iintel Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3L 4GB Memory / Optional SODIMM SKU |
| Ethernet: | 2x GbE RJ45 Intel I211 |
IP69K Waterproof 13.3" HMI Panel PC Stainless Steel M12 Connectors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 5th Gen. ~10th Gen. |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 13.3" |
15.6" Rugged Stainless Steel Industrial Panel PC For Outdoor Use
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15.6" |

