All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ embedded touch screen panel pc ] match 164 Products.
10 Inch 1280X800 SUS316L Android Panel Pc NEMA4x For Beverage Industry
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.1" |
QR Reader 12.1 Inch Lcd Panel Pc 1000nits Waterproof Touch Computer
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Optional |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
15in Linux PoE Android Panel PC Waterproof Touchscreen Computer RK3399
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing, Stainless Optionaal |
| Screen Diagonal: | 15" |
1000nits 316L Stainless Steel Panel PC Android Windows Based 15.6in
| CPU: | ARM Based RK3288, RK3399; X86 Based Intel J1900, I3/i5/i7 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 15.6" |
| Brightness: | 300nits, 1000nits Optional |
DC12V 19in Industrial Android Panel PC Fully Enclosed Dustproof SATA
| Input Voltage: | DC12V 2.0 |
|---|---|
| Operation/Power Saving: | 30-50W |
| Mounting: | VESA Mount |
Embedded Mounting 17inch Pc Panel Touch Screen Die Casting For Automation
| Native Resolution: | 1280×1024 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 1000nits/1500nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel J4125, Intel I3/i5/i7 4th~11th Gen. |
IP65 Embedded Touch Screen Rugged Panel Computer For Kitchen Easy To Clean
| CPU: | Intel I3 7100U |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB, Max. 16G |
| Storage: | 120G |
350nits X86 RFID NFC QR Reader Embedded Panel PC VESA 1024x768
| Native Resolution: | 1024 X768 |
|---|---|
| Brightness: | 350 |
| Processor: | ARM, Ntel J1900, Intel I3/i5/i7 |
Embedded Mount Industrial Touch Screen Monitor With 10 Multi Touch Points
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
9.7 Inch Rugged Touch Screen Monitor / Rugged Lcd Displays With Embedded Mount
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |

