All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ embedded touch screen panel pc ] match 164 Products.
Embedded Touch Screen Panel PC 19" Recessed Mounting HMI Touch Panel
| Material: | Metal Aluminum |
|---|---|
| Brightness: | 250cd/m2 |
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,Android |
Embedded Touch Screen Panel PC 19'' Intel Core I5-7200U 2.5GHz TFT LCD Industrial PC
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 19" |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
17.3" IP69K Touch Screen Panel PC I3-8145U Stainless Steel 316L Ruggedized
| CPU: | Intel I3-8145U, Inte I5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 316L |
| Screen Diagonal: | 17.3" |
Aluminum Alloyed Embedded Panel PC 19 Inch Industrial 250cd/m2 1280X1024
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 19" |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
65" LCD Panel Industrial IR Touch Screen AiO PC Monitor with X86 System and Android OS
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 65'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
Industrial 75inch IR Touch Screen AiO PC Monitor With X86 System Android OS For Exhibition
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 65'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
Industrial 65inch IR Touch Screen AiO PC Monitor With X86 System Android OS For Exhibition
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 65'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
Embedded Capacitive Rugged Panel PC Wall Mount 1024x768 300cd/M2
| View Angels: | 85/85/85/85 |
|---|---|
| IP Rating: | IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
5 Wires Resistive Touch Screen Panel PC IP66 IP67 Waterproof 17" CE Compliance
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
12.1'' PCAP Flat Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless with RFID Reader and Finger Printer
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

