All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ embedded touch screen panel pc ] match 164 Products.
1024x768 1000nits Pc Panel Touch Screen Linux Ubuntu 18.04 Linux
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
Industrial 12.1" Touch Panel PC 300 Nits 800x600 PCAP Flat Bezel
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 800 X 600 (1024 X 768 Optional) |
300 Nits 800x600 PCAP Flat Bezel 12.1" Touch Panel PC
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 800 X 600 (1024 X 768 Optional) |
Industrial HMI 10 Inch PoE Panel Mount Touch Screen Pc
| CPU: | Intel J3160 |
|---|---|
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
| Resolution: | 1280x800 |
Embedded Mounting Industrial PC Monitor 17" Capacitive Touch Screen Vandal Proof
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Mounting Type: | Embedded Mounting, VESA Mounting |
12.1 Inch XGA 1500nits Android Touch Screen Pc Outdoor Full IP67 40W
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Optional |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
All In One Touch Screen PC 15 Inch Panel PC PCAP Resitive For Warehouse Logistics
| Native Resolution: | 1024×768 |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits, 350nits, 1500nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel J4125, Intel I3/i5/i7 |
15 Inch 50W 1024X768 SS316L Rugged Panel PC For Food Industry
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 Up To 10th Gen. |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 15" |
10.4 Inch Rugged Full IP67 NEMA 4x Marine Panel PC 1024x768
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
18.5" IP65 Panel PC Fully Sealed NEMA4 SUS304 High Brightness Outdoor Touch PC
| CPU: | Android, Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 |
| Screen Diagonal: | 18.5" |

