All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ embedded touch screen panel pc ] match 164 Products.
IP66 21.5" Touch Panel PC Dust Proof Screen 300/1000/1500 Nits Brightness
| Screen: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
10.4'' PCAP Touch Panel PC , Rugged Industrial All In One PC DC 12V Touchscreen Interface
| Inch: | 10.4 |
|---|---|
| CPU: | Intel Celeron J1900 ,Intel Core I3/i5 |
| Memory: | 2GB(Max. 16GB) |
IP65 Rugged Panel PC 65 Inch Rugged 316 Stainless Steel HDMI Input For Food Industry
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
1366x768 1000Mbps Ethernet Rugged Industrial Panel 250nits
| CPU: | Intel® Bay Trail Celeron Quad Core J1900 2.0GHz Processor |
|---|---|
| Graphic Chipset: | CPU Integrated Graphics HD And Support 1080p |
| LAN: | 1 X 10/100/1000Mbps Ethernet |
Indoor / Outdoor Panel PC Touchscreen 15” 30 Watt With 10-90% Humidity
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 304.13(H)×228.10(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 15" |
Wide Screen Industrial Panel Mount Monitor 17.3” Industrial Lcd Panel CE FCC Listed
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| Product Name: | Industrial Lcd Panel |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
Rugged Industrial Panel Mount Monitor High Definition With IR / PCAP / Resistive Touch
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Panel Mount Lcd Monitor |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
19 Inch Industrial Touch Screen Monitor Display High Resolution LCD Monitor With IP65 Front
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
17 Inch Panel Mount Touch Screen PC LCD Monitor Anti Shock Control Knob On Front Panel
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 1280 X 1024 |
Touch Screen Rugged Panel PC 1024x768 Native Resolution For NFC Payment Kiosk
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 Nits |
| CPU: | RM Quad Core RK3288 |

