All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ embedded touch screen panel pc ] match 167 Products.
10.1inch Vehicle use PCAP Freescale Linux Touch Panel PC CAN BUS 4G WIFI GPS DC110V optional
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mount, Embedded Mount |
12.1" Aluminum Alloy Android Rugged Panel PC With Fingerprint Face Recognition
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 Nits |
| CPU: | RM Quad Core RK3288 |
1000nits 1024x768 Industrial Hmi Touch Panel VESA With GPIO Windows
| Native Resolution: | 800x600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
High Brightness 250nits Industrial LCD Monitor Panel Rack Mount Type
| Resolution: | 1024 X 768 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
15" bezel free PCAP multi touchscreen AIO fanless Panel PC Celeron J1900, i3/i5/i7 vandal proof, G+G, IP65 front
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Side Mounting, VESA Mounting, Desktop Mount |
RFID UHF Touch Panel PC Android 7.1 12.1 Inch DRAM 2GB With Face Recognition
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
High Resolution Multi Touch Panel PC , Industrial All In One PC 12.1” 33.9W Power
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 246.0(H)×184.5(V)mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
1920×1080 Industrial Touch Screen Computer Flat Bezel 300 Nits Brightness
| Active Are: | 344.232(H)×193.536(V) Mm |
|---|---|
| Touchscreen: | Resistive, PCAP |
| Power Input: | DC 12V |
10.1 Inch POE Mini Computer VESA Wall Embedded RJ45 350nits
| CPU: | ARM Quad Core RK3288 RK3368 RK3399 |
|---|---|
| Flash: | 8G: 16G/32G/64G/128G Optional |
| Input/Output: | 1 × HDMI; 2 × USB Max. 6× USB;1 × RJ45 LAN;1 × DC 12V Ethernet 10/100/1000M; |
15" Rugged Industrial Grade Lcd Monitors , Panel Mount Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Name: | Industrial Lcd Panel |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |

