All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ embedded touch screen panel pc ] match 167 Products.
BT5.0 8in Rugged Android Tablet PC Mediatek MT6765 Octa Core WCDMA
| Native Resolution: | 1920x1200 |
|---|---|
| Brightness: | 500nits |
| Processor: | Mediatek MT6765 Octa-Core 2.3GHz |
All In One Rugged Panel PC 350 Nits Face Recognition Supported For Access Control
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 8" |
| Brightness: | 350 Nits |
Industrial Touch Screen Display Monitor / 65 Inch Lcd Monitor With Toughened Glass Front
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
75'' Industrial LCD Interactive Whiteboard HD All In One Fanless Touchs PCAP Andorid J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
7" panel PC NFC RFID card reader QR code 2D scanner embedded industrial panel PC pcap touch screen
| Brightness: | 250cd/500cd/m2 |
|---|---|
| Input Voltage: | DC12V |
| Touch Screen: | Resistive Touch, AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding |
Waterproof Industrial Panel Pcs
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
15" Robust flat bezel PCAP touch panel mounted PC IP65 front, embedded mount, 10 touch points, anti-vandalism,
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Aluminum Bezel Touch Display PC 19 Inch Industrial Touch PC 50000 Hours Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 376.3(H)×301.1(V) Mm |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Industrial 19 Rack Mount Monitor / LCD Panel Embedded Mount With VGA Input
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, Rack Mount VESA Mounting |
High Performance Flat Touch Screen Monitor , Industrial Touch Panel Computer
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| Name: | Industrial Touch Panel Computer |

