All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ fcc industrial all in one touch pc ] match 107 Products.
12.1'' Embedded Industrial LCD Rugged HD All In One Fanless Touch Panel PC J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
55" All In One Smart Industrial Touch Screen Computer Panel PC Android Windows System
| IP Rating: | IP65 Front |
|---|---|
| Touch: | Pcap 10 Independent Touch Points |
| Certification: | CE, FCC, RoHS Compliance |
10.1 Inch Desktop All In One Industrial Panel Pc Touch Screen Android 6.0/7.1 For Self Service Photo Printing
| CPU: | Android RK3288, RK3188, RK3368/RK3399 |
|---|---|
| Memory: | 2G |
| Storage: | 8G |
Multi Interactive Touch Panel PC Panel Mounted All In One Aspect Ratio 16/9
| CPU: | Intel J1900 I3 I5 I7 Android |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Type: | Panel PC,embedded Industrial Panel PC |
12.1 Inch Industrial HMI Touch Panel PC Capacitive Resistive Touchscreen All In One
| CPU: | Onboard Intel J1900/4th Iintel Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3L 4GB Memory / Optional SODIMM SKU |
| Ethernet: | 2x GbE RJ45 Intel I211 |
7'' Embedded Industrial LCD Monitor Rugged HD All In One Fanless Touchscreen PCs PCAP
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
10.4'' Embedded Rugged Industrial LCD Monitor HD All In One Fanless Touchs PCs
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
15'' Embedded LCD Rugged HD All In One Fanless Resistive Panel Pc Touchscreen J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
true flat touch panel PC capacitive touchscreen industrial 17" all in one PC
| Model Name: | ITD17PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Screen Diagona: | 17" |
1920X1080 All In One Industrie PC Touch Display 55" With IP65 Front Panel
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 1209.6(H)×680.4(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 55" |

