All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ fcc industrial all in one touch pc ] match 108 Products.
21.5”Fully IP66 & IP67 Rated Stainless Steel Waterproof Panel PC Industrial All-in-One
| Touch Screen: | Resistive,pcap Touch Optional |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,J6412,i3,i5,i7,Andriod |
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
All In One Rugged Panel PC Waterproof Full IP66 Stainless Steel AIO Industrial
| View Angels: | 70/70/60/70 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
19" waterproof dustproof stainless steel 304 316 touch panel PC computer for food, beverage, biotechnology HMI fanless industrial all in one M12 connector
| Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Size: | 19 Inch |
| CPU ARM Solution: | ARM Quad Core Cortex-A17 RK3288, 1.8GHz (RK3399/RK3568/RK3588 Optional) |
64G Wall Mounted Flat Touch Panel PC All In One With RFID And Camera
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
Widescreen All In One Industrial PC Touch 11.6” Zero Bezel Panel PC With 10 Touch Points
| Model Name: | ITD11PPCT5K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
Durable 15" Industrial Touch Panel PC All In One AIO X86 Steel Chassis Housing Material
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
| MTBF: | 50000Hours |
All In One Android HD Touch Panel PC 10.1 Inch Widescreen With Zero Bezel
| Model Name: | ITD10PPCG1K** |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
Fanless All In One Industrie Pc Touch Screen With RFID And Finger Printer
| CPU: | Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB |
| Storage: | 64G |
Flat Panel 19" Industrial Panel PC , Capacitive Touch Rugged All In One PC Fanless Wall Mounted
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920X1080 |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
AC240V 400nits Touch Panel PC With OPS Interactive Whiteboard
| Native Resolution: | 1920 X 1080 |
|---|---|
| Brightness: | 400 |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |

