All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ fcc industrial all in one touch pc ] match 108 Products.
27 Inch Wall Mount Touch Screen PC , Industrial All In One PC DC 12V
| Active Are: | 597.888(H)×336.312(V) Mm |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 27" |
| Touchscreen: | PCAP,IR |
Fanless Rugged Panel PC 15 inch Fully Sealed Touch Computer
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
8.4" All In One Touch Panel PC VESA / Wall Mount 50000 Hours Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 170.4(H)×127.8(V) Mm |
| MTBF: | 50000Hours |
Vehicle Industrial All In One PC Touch Screen With Freescale Canbus GPIO 3G 4G GSM
| CPU: | Freescale Cortex I.MX6 Quad Core A9 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 4G |
1080P Full HD Industrial All In One PC Touch Screen 15.6" Widescreen Panel Mounted
| Active Area: | 344.23(H)x 193.53(V) Mm |
|---|---|
| Native Resolution: | 1366 X 768(1920 X 1080 Optional) |
| Colors: | 16.2M |
TFT Industrial All In One PC Touch Screen 7'' Linux Fanless Intel J1900/Z8350
| CPU: | Intel J1900 Quad Core 2.0Ghz, Intel Z8350 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 64G SSD Max. 1TB |
High Resolution Multi Touch Panel PC , Industrial All In One PC 12.1” 33.9W Power
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 246.0(H)×184.5(V)mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
High Brightness Optional Industrial All In One PC Integrated Intel Android Processor
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(W) X 158.4(H)mm |
| Physical Resolution: | 1024 X 768 |
Full HD 1080P Industrial All In One PC Touch Screen 21.5 Inch Andorid Windows X86 Optional
| Model Name: | ITD21PPCT5KE1 |
|---|---|
| Resolution: | Full HD 1920X1080 |
| Active Area: | 476.64(H) X 248.25(V) |
HMI PCAP/PCT Touch Monitor PC All In One 15 Inch Intel J1900 With Round Corners
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |

