All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness lcd touchscreen monitor ] match 181 Products.
10.1" cheap price smart design zero bezel industrial PC with pcap touchscreen
| Screen Diagonal: | 10.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 216.96(H)×135.6(V) Mm |
| Physical Resolution: | 1280×800 |
1920*1080 Native Resolution Sunlight Readable LCD Display IP66 Waterproof
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
24" Sunlight Readable LCD Monitor IP65 / IP66 Sealed With PCAP Touch Screen
| Size: | 24" |
|---|---|
| Active Area: | 527.04(H) X 296.46(V)mm |
| Optional: | IR Touch, AR/AG Protective Glass |
0.10167x0.305mm Pixel Pitch Stretched Bar LCD Monitor 23.1" Shelf Edge Design
| Size: | 23.1" |
|---|---|
| Active Area: | 585.6(H) X 48.19(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 158 |
5.7'' Industrial Open Frame LCD Monitor 450nits With Touch Optional
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
High Resolution Multi Touch Panel PC , Industrial All In One PC 12.1” 33.9W Power
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 246.0(H)×184.5(V)mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
HMI PCAP/PCT Touch Monitor PC All In One 15 Inch Intel J1900 With Round Corners
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
10.4'' PCAP Touch Panel PC , Rugged Industrial All In One PC DC 12V Touchscreen Interface
| Inch: | 10.4 |
|---|---|
| CPU: | Intel Celeron J1900 ,Intel Core I3/i5 |
| Memory: | 2GB(Max. 16GB) |
High Precision 15.6 Touch Panel PC 20.25W Zero Bezel 10%-90% Humidity
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 344.232(H)×193.536(V) Mm |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
7” USB powered Industrial Touch Screen Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black |
| Housing Type: | VESA Mount |

