All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness sunlight readable lcd monitor ] match 152 Products.
Rack Mount 15W 400nits 15.6in Touch Screen Monitor
| Inch: | 15.6" |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Backlight: | LED Backlightwith 50000hours |
TFT Display 5.7inch Monitor Touch Open Frame commercial users
| Screen Size: | 5.6'' |
|---|---|
| Resolution: | 640 X 480 |
| Pixel Pitch: | 640 X 480 |
7 Inch Waterproof Touch Screen Computer Monitor PCAP Auto Dimming 1000 Nits WIFI BT
| View Angels: | 80/80/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, Resistive |
VESA Mount Multi Touch Panel PC Windows Kiosk Waterproof For Hospital
| CPU: | Intel J1900 Quad Core |
|---|---|
| Memory: | DRAM4GB, Max. 8G |
| Storage: | 64G, 120G, 240G, Optional |
IP65 Embedded Touch Screen Rugged Panel Computer For Kitchen Easy To Clean
| CPU: | Intel I3 7100U |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB, Max. 16G |
| Storage: | 120G |
7" Industrial Resistive Touch Panel PC Freescale Cortex I.MX6 CAN BUS 4G WIFI GPS SIM TF Card Slot DC9-36V for vehicle
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mount, Embedded Mount |
10.1inch Vehicle use PCAP Freescale Linux Touch Panel PC CAN BUS 4G WIFI GPS DC110V optional
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Panel Mount, Embedded Mount |
PCAP Touch Panel PC 15 Inch Computer Intel I3/I5/I7 With RFID Reader / Face Recognition
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Industrial 7" Android Touch Panel PC Linux ARM Freescale Canbus GPIO DRAM 2GB Memory
| CPU: | Freescale Cortex I.MX6 Quad Core A9 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 4G |
Grey Embedded Touch Panel PC 15'' With Thermal Printer QR Reader Integrated Android 6.0
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |

