All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness sunlight readable lcd monitor ] match 152 Products.
15.6'' LCD Panel Marine Fishfinder Display IP67 Waterproof Touch Fishing Monitor
| Input Port: | HDMI Input (Waterproof M12 Connector) |
|---|---|
| LCD Panel: | 15.6'' LCD Panel |
| Power Connector: | DC 9~36V(Isolated DC-DC Voltage Regulator Built-in)/Waterproof M12 Connector |
High Bright Rugged Panel PC VESA Mount Full IP66 With 10-90% Humidity
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
2000nits Outdoor Lcd Digital Signage 3840x2160 VGA HDMI For Park
| Native Resolution: | 1920x1080, 3840x2160 |
|---|---|
| Brightness: | 2000nits~5000nits Optional |
| Touch Panel: | PCAP, IR Touch Optional Or AR Glass Vandal Proof |
Fanless MarineTouch Panel PC Industrial 11.6 Inch 0-100% Brightness Control
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
Industrial Grade Outdoor LCD Touchscreen Monitor 86 inches Display High Brightness With Optical Bonding
| Input Port: | HDMI×1, USB×2, RJ45×1, WIFI×1; Other I/O Optional. |
|---|---|
| LCD Panel: | 86'' LCD Panel |
| Power Connector: | 180-264V, 50/60Hz |
Industrial Grade Outdoor LCD Touchscreen Monitor 32 inches Display High Brightness With Optical Bonding
| Input Port: | HDMI×1, USB×2, RJ45×1, WIFI×1; Other I/O Optional. |
|---|---|
| LCD Panel: | 32'' LCD Panel |
| Power Connector: | 110-240V, 50/60Hz |
55" 1500-5000 nits sunlight readable semi-outdoor shop window display digital signage
| Screen Diagonal: | 55" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 1209.6(H)×680.4(V) |
Waterproof Touchscreen Panel PC Computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
15" high bright flat bezel panel mount touch screen monitor sunlight readable industrial touchscreen
| IP65: | IP65(for Front Panel Only) |
|---|---|
| Cut-Out Dimensions: | 362.6×283mm |
| Aluminum Front Bezel Thickness: | 3mm(6mm, 10mm Optional) |
VESA 15W 300nits Industrial Lcd Touch Monitor DC9-36V For Vehicles
| Size: | 15.6" |
|---|---|
| Contrast: | 800:1 |
| Viewing Angles: | 85/85/85/85 |

