All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness sunlight readable lcd monitor ] match 152 Products.
Ultra Wide 14.9" Stretched Bar LCD Monitor Standalone Network Digital Signage Industrial Monitor
| Size: | 14.9" |
|---|---|
| Active Area: | 360.94(H)x 109.98(V) Mm |
| Resolution: | 1280 X 390 |
ITD 7'' Sunlight Readable Chassis PCAP Touch Monitor with 1024×600 Display Resolution
| Ip Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Power Supply: | External AC-to-12VDC Power Adapter With Universal/ |
| Display Resolution: | 1024×600 |
28" Stretched Bar LCD Monitor Display Media Player Windows Android Integrated
| Size: | 28" |
|---|---|
| Active Area: | 698.4(H) X 131.8(V) Mm |
| Resolution: | 1920 X 368 |
1024×768 XGA Industrial Panel Mount Monitor Display Optical Bonding 8 Inch
| Size: | 8" |
|---|---|
| Resolution: | 1024×768 |
| Brightness: | 450nits |
High Resolution Panel Mount Touch Screen Monitor Flat Front Input VGA USB A Type FCC CE RoHS
| Screen Diagonal: | 10.1 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:10 |
| Physical Resolution: | 1280×800 1920×1200 Optional |
19 Inch Industrial Touchscreen Monitor Embedded Rack Mount HD LCD Display PCAP VESA
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
Ultra Wide Digital Stretched Bar LCD Media Player 7-88'' Industrial Grade Open Frame
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
17" High Reliability Rugged All In One PC Sunlight Readable DC12V 34 Watt Power
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
5000nits Outdoor LCD Billboard 480W Steel Interactive For Retail Shop Window
| Native Resolution: | 1920x1080, 3840x2160 |
|---|---|
| Brightness: | 2000nits~5000nits Optional |
| Housing Material: | Steel |
18.5'' Rugged Sunlight Readable Touch Fishing Monitor with Waterproof M12 Connector
| Input Port: | HDMI Input (Waterproof M12 Connector) |
|---|---|
| LCD Panel: | 18.5'' LCD Panel |
| Power Connector: | DC 9~36V(Isolated DC-DC Voltage Regulator Built-in)/Waterproof M12 Connector |

