All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness sunlight readable lcd monitor ] match 152 Products.
65" LCD Sunlight Readable Monitor , Large Lcd Touch Screen Monitor 1500 Cd/M² Brightness
| Screen Diagonal: | 65 Inch |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1428.48(H) ×803.52(V)mm |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
high brightness 1500 nits 27" industrial monitor
| Screen Diagonal: | 27" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 597.60(H) ×336.15(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
industrial grade 12.1" open frame monitor high bright touchscreen display
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 246.0(H) ×184.5(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
high bright tft lcd 17 inch open frame monitor industrial grade
| Display Active Screen Size: | 337.92(H) ×270.34(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1280×1024 |
IP65 Front Small LCD Computer Monitor 7 Inch 1000nits Sunlight Readable Display
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Brightness: | 1000nits Sunlight Readable |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC12V Input |
IP65 HDMI Input 4K LCD Monitor High Brightness 1500 to 5000nits
| Color: | Black |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Viewing Angels: | 178/178 |
43 Inch Open Frame LCD Monitor DVI and LVDS Panel Interface for Enhanced Visibility
| Screen Size: | 43" |
|---|---|
| Brightness: | 1000~3000 Cd/m2 |
| Panel Interface: | LVDS |
21.5 inch Sunlight Readable LCD Monitor for Modern and Sophisticated Style in shop Window Displays
| Working Temperature: | -20-70C |
|---|---|
| Screen Size: | 21.5" |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
High Brightness 15.6inch Marine Screen with IP66/67 Waterproof and Sunlight Readable Design
| Input Port: | HDMI Input (Waterproof M12 Connector) |
|---|---|
| LCD Panel: | 15.6'' LCD Panel |
| Power Connector: | DC 9~36V(Isolated DC-DC Voltage Regulator Built-in)/Waterproof M12 Connector |
PCAP IR Outdoor Lcd Monitor AR Glass 5000nits For Gas Station
| Native Resolution: | 1920x1080, 3840x2160 |
|---|---|
| Brightness: | 2000nits~5000nits Optional |
| Touch Panel: | PCAP, IR Touch Optional Or AR Glass Vandal Proof |

