All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness sunlight readable lcd monitor ] match 152 Products.
Flat Bezel Panel Mount Sun Readable Lcd Display , 19 Inch Open Frame Monitor
| Screen Diagonal: | 19 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 408.32(H) ×255.2(V)mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
1000 Nits Sun Readable LCD Display 7" PCAP Touch Monitor AR AG Coating Auto Dimming
| Physical Resolution: | 1024×600 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
17" industrial monitor with panel mounted aluminum front bezel high brightness 1000 nits
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.92 (H) ×270.34(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
12.1” Panel Mount LCD Monitor High Brightness 1000 nits
| Screen Diagonal: | 12.1 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 246.0(H) ×184.5(V)mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
VESA mount wall mount chassis 43" sunlight readable industrial LCD monitor
| Screen Diagonal: | 43" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 945.8(H) ×534.02(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
High Brightness Daylight Readable Display Touch Screen 50000 Hours’ Lifetime
| Screen Diagonal: | 17.3 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
Widescreen Open Frame TFT Display , Sun Readable Lcd Display FCC ROHS Listed
| Display Active Screen Size: | 344.232(H) × 193.536(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1366×768(1920×1080 Optional) |
High Brightness Open Frame Touch Display 49'' Steel Construction Designed
| Screen Diagonal: | 49 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
21.5'' Rugged Sunlight Readable Touch Fishing Monitor with Waterproof M12 Connector
| Input Port: | HDMI Input (Waterproof M12 Connector) |
|---|---|
| LCD Panel: | 21.5'' LCD Panel |
| Power Connector: | DC 9~36V(Isolated DC-DC Voltage Regulator Built-in)/Waterproof M12 Connector |
Sunlight Readable AGLR 43" Facing Lcd Digital Signage VGA HDMI
| Screen Diagonal: | 43" IPS |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Display Active Screen Size: | 941.184(H)×529.416(V) |

