All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness sunlight readable lcd monitor ] match 152 Products.
sunlight readable lcd monitor resistive/IR/pcap touchscreen 21.5" open frame monitor
| Screen Diagonal: | 21.5" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 476.64(H) ×248.25(V) |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
Industrial Open Frame Sunlight Readable LCD Monitor 24 Inch With 1000 Cd/M² Brightness
| Screen Diagonal: | 24 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
Rugged Steel Sunlight Readable LCD Monitor For Harsh Environments , AC100-240V
| Screen Diagonal: | 55 Inch |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
Big Industrial Sunlight Readable LCD Monitor , Daylight Viewable Monitor 75 Inches Size
| Screen Diagonal: | 75 Inch |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1651.6(H) × 930(V) Mm |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
Industrial Grade Sunlight Readable LCD Touchscreen Monitor 15.6”Display HD Chassis
| Input Port: | VGA, HDMI |
|---|---|
| LCD Panel: | 15.6'' LCD Panel |
| Power Connector: | External AC-to-12VDC Power Adapter With Universal/Auto-Sensing |
IP66 Rugged Stainless Steel Sunlight Readable LCD Monitor Complete Custom Design
| Size: | 15.6" |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Power Input: | DC12V |
High Bright Touchscreen Sunlight Readable LCD Monitor 12.1" Widescreen Open Frame
| Physical Resolution: | 1280×800 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
24" Sunlight Readable LCD Monitor IP65 / IP66 Sealed With PCAP Touch Screen
| Size: | 24" |
|---|---|
| Active Area: | 527.04(H) X 296.46(V)mm |
| Optional: | IR Touch, AR/AG Protective Glass |
Rugged Sunlight Readable LCD Monitor Multi Touch Display Panel Mounted High Bright 17 Inch
| Size: | 17 Inch |
|---|---|
| Input Signal Connectors: | VGA, DVI, HDMI |
| Active Area: | 337.92(H) X 270.33(V) Mm |
IP65 Front Panel Sunlight Readable LCD Monitor VGA / DVI / HDMI Input
| Physical Resolution: | 800×600(1024×768 Optional) |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |

