All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness sunlight readable lcd monitor ] match 152 Products.
Outdoor Sunlight Readable LCD Monitor 10.4” With Stainless Steel Industrial Chassis
| Native Resolution: | 800x600/1024x768 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10℃~60℃ |
| Touch Interface: | USB |
1920*1080 Native Resolution Sunlight Readable LCD Display IP66 Waterproof
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
Waterproof Sunlight Readable LCD Monitor Stainless Steel 1000 Nits 27 Inch Touch Screen
| Touch Type: | PCAP, IR |
|---|---|
| Waterproof Connector: | HDMI Input, USB Port, AC100-240V Input |
| Housing Type: | Stainless Steel Or Aluminum Alloy |
ITD 65'' Open Frame LCD Monitor LED Backlight Sunlight Readable FHD 1920×1080 Industrial Grade
| Ip Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Power Supply: | 180~260W |
| Display Resolution: | UHD 3840*2160 |
8'' Sunlight Readable PCAP Touch Monitor Industrial Grade 1024×600 With Chassis Design
| Ip Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Power Supply: | External AC-to-12VDC Power Adapter With Universal/ |
| Display Resolution: | 1024×768 |
7.8-59'' Industrial Grade Stretched Bar LCD Monitor Display High Brightness And High Image Quality
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
15" panel mount monitor sunlight readable with aluminum front bezel
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 304.13 (H) ×228.10(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
12.1" Daylight Readable Lcd Monitor , Sunlight Readable Display View Angels
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 800×600(1024×768 Optional) |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
Panel Mount 10.4" Monitor Sunlight Readable With Touchscreen , ROHS FCC Listed
| Screen Diagonal: | 10.4 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2 (H) ×158.4(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
High Brightness 1000 Nits Sunlight Readable Lcd Panel Mount Touch Monitor 24"
| IP Rating: | IP65 On The Front Panel |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 531.36(H) ×298.89(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |

