All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness sunlight readable lcd monitor ] match 152 Products.
Widescreen 15.6" Sunlight Readable LCD Monitor Panel Mount View Angels
| Screen Diagonal: | 15.6" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 344.16 (H) ×193.59(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
7'' Sunlight Readable LCD Display , Sunlight Viewable Monitor 1000 Nits
| Screen Diagonal: | 7 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 152.4 (H) ×91.44(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
15 Inch Daylight Readable LCD Monitor Aluminum Front Bezel 1024X768 Resolution
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 304.13 (H) ×228.10(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
Professional 21" Sunlight Readable LCD Monitor 20W 1920x1080 Resolution
| Screen Diagonal: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
High Bright Sun Readable LCD Display 7" Chassis Tempered Glass Internal Power Supply
| Physical Resolution: | 1024x600 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
42"/43" Open Frame Sunlight Readable LCD Monitor High Brightness Black Color
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Name: | 43" High Brightness Open Frame Lcd Monitor |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
15" high brightness sunlight readable touchscreen chassis monitor display 1000nits LED backlight
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mount |
Open Frame Industrial Sunlight Readable LCD Monitor 1000 Cd/M² With Metallic Case
| Screen Diagonal: | 10.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×140.5(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
1000-3000nits Sunlight Readable LCD Display Industrial High TNI 105°C LVDS Interface Panel
| Screen Size: | 32" |
|---|---|
| Display Area: | 698.4(H)×392.85(V) Mm |
| Brightness: | 1000~3000 Cd/m2 |
32'' Sunlight Readable Industrial Grade Open Frame LCD Monitor With High Brightness 2500 Nits
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

