All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ high brightness sunlight readable lcd monitor ] match 152 Products.
High Bright Sunlight Readable LCD Monitor 7" Flat Bezel Panel Mount With Resistive Pcap
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1024 X 600 |
| Input Signals: | VGA |
Industrial Sunlight Readable LCD Monitor Display 21.5 Inch With 10-90% Humidity
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
10.4" panel mount sunlight readable LCD monitor with resistive pcap touchscreen
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2 (H) ×158.4(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
1000 Nits Sunlight Readable LCD Monitor , Daylight Readable Display
| Screen Diagonal: | 10.4" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(H) ×158.4(V)mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
High Performance Sunlight Readable LCD Monitor 1280x800 With Aluminum Front Bezel
| Screen Diagonal: | 10.1 |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 216.96 (H) ×135.6(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
Aluminum Front Bezel Sunlight Readable LCD Monitor VGA / DVI / HDMI Input
| IP Rating: | IP65 On The Front Panel |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 376.3 (H) ×301.1(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 4:3 |
IP65 Sunlight Readable LCD Monitor DC 12V 15 Inches With Green LED Indicator
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1024x768 |
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
12.1" Sunlight Readable LCD Monitor Capacitive Touch Flat Zero Bezel VGA/HDMI Video Input
| Physical Resolution: | 1280×800 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
18.5" Sunlight Readable LCD Monitor Resitsive Touchscreen With LED Backlight
| Screen Diagonal: | 18.5 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1366X768 |
Durable Sunlight Readable LCD Monitor 1000-1500 Nits With DC2.0 Connector
| Screen Diagonal: | 32" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920X1080 |

