All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem 75 industrial lcd monitor ] match 104 Products.
21.5 inch industrial chassis LCD touchscreen monitor displays with VGA,DVI, HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Zero Bezel Sunlight Readable Monitor Alluminum Alloy 15" Capacitive Resistive Touch Screen
| Inch: | 15 |
|---|---|
| Resolution: | 1024 X 768 |
| Viewing Angle: | 362.6×283mm |
FHD Industrial Panel Mount Monitor Lcd Panel VESA VGA DVI HDMI Input Sunlight Readable Monitor
| Active Area(mm): | 344.16(H)x 193.59(V) |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
8'' Embedded Industrial LCD Rugged Monitor HD All In One Fanless Touchscreen PCs
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Widescreen Open Frame TFT Display , Sun Readable Lcd Display FCC ROHS Listed
| Display Active Screen Size: | 344.232(H) × 193.536(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1366×768(1920×1080 Optional) |
Custom Open Frame LCD Monitor 250nits 21.5 Inch For Cabinets Kiosks
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
17.3 inch industrial chassis LCD touchscreen monitor displays with VGA,DVI, HDMI input for industrial control
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
1000 Nits 12.1" Widescreen LCD Monitor Sunlight Readable Easy To Install
| Screen Diagonal: | 12.1" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 261.12(H) ×163.2(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:10 |
High Performance Kiosk Open Frame Touch Monitor 1024×768 Resolution
| Display Active Screen Size: | 304.13(H) ×228.10(V) Mm |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 4:3 |
| Physical Resolution: | 1024×768 |
1000 Nits Sun Readable LCD Display 7" PCAP Touch Monitor AR AG Coating Auto Dimming
| Physical Resolution: | 1024×600 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |

