All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem 75 industrial lcd monitor ] match 104 Products.
Big Industrial Sunlight Readable LCD Monitor , Daylight Viewable Monitor 75 Inches Size
| Screen Diagonal: | 75 Inch |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1651.6(H) × 930(V) Mm |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
7 Inch Panel Mount LCD Monitor With Projected Capacitive Touch Screen
| Screen Diagonal: | 7 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1024×600 |
VESA 15W 300nits Industrial Lcd Touch Monitor DC9-36V For Vehicles
| Size: | 15.6" |
|---|---|
| Contrast: | 800:1 |
| Viewing Angles: | 85/85/85/85 |
21.5inch Flat Bezel Sunlight Readable LCD Monitor For Industries
| Screen Size: | 21.5'' |
|---|---|
| LCD Type: | 21.5"Active Matrix TFT-LCD |
| Warranty: | 1 Year For TFT Panels; 2 Years For Others. |
Widescreen 17.3" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor Industrial Panel IP65 Ultra Slim
| Cut-Out Dimensions: | 276.5×191.7mm |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
OEM ODM High Brightness Sunlight Readable LCD Monitor Flat Bezel Panel
| Resolution: | 1820 X 1024 |
|---|---|
| Screen Size: | 15",17",19",15.6" |
| Brightness: | 1000nits,1500nits |
Industrial Open Frame Sunlight Readable LCD Monitor 24 Inch With 1000 Cd/M² Brightness
| Screen Diagonal: | 24 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
Durable Sunlight Readable LCD Monitor 1000-1500 Nits With DC2.0 Connector
| Screen Diagonal: | 32" |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
Rugged Steel Sunlight Readable LCD Monitor For Harsh Environments , AC100-240V
| Screen Diagonal: | 55 Inch |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920X1080 |
| Brightness: | 1500 Cd/m² |
Full HD 43 Inch Industrial Computer Monitor , Touch LCD Monitor With VGA / DVI / HDMI Input
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |

