All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem 75 industrial lcd monitor ] match 104 Products.
High Definition 17 Inch Open Frame Touch Screen Monitor Vertical Type
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
18.5'' Open Frame Touch Display For Kiosk / ATM , Open Frame Monitor HDMI VGA DVI Input
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
High Bright Sun Readable LCD Display 7" Chassis Tempered Glass Internal Power Supply
| Physical Resolution: | 1024x600 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Cd/m² |
| Operating Temperature Range: | -10~60°C (-20~70°C Optional) |
Rack Mount 15W 400nits 15.6in Touch Screen Monitor
| Inch: | 15.6" |
|---|---|
| Resolution: | 1920x1080 |
| Backlight: | LED Backlightwith 50000hours |
Rugged Lcd Displays Monitor 7 Inch Waterproof With Speakers For Robots
| Housing Material: | Aluminum Alloy Chassis With VESA Mounting And Embedded Mounting |
|---|---|
| Brightness: | 1000cd/㎡ |
| I/O: | HDMI Input, USB Port, DC Input, Speakers |
13.3" Cutting-Edge Open Frame PCAP Touch Monitor Android Windows Panel PC
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 336.4mm Height: 214mm Depth: 30.8mm |
| Weight: | 2.3Kg / 4Kg (Approx.) |
21.5 Inch FHD Industrial PC Touch Screen Monitor HDMI Input DC 9-36V Input
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC9-36V Input |
17.3 Inch 1920x1080 Industrial Touch Screen Monitor 300nits For Pc
| Native Resolution: | 1920 X 1080 |
|---|---|
| Brightness: | 300nits |
| Input: | VGA, DVI, HDMI Inputs |
Rugged 19 Inch Industrial Touch Screen Monitor DVI HDMI Input For Machine Vision
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Mounting Type: | Panel Mounting, VESA Mounting |
10.4'' Embedded LCD Rugged HD Panel Mount Monitor All In One Fanless PCs Resistive
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

