All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem 75 industrial lcd monitor ] match 104 Products.
250nits 1024x768 8"-21.5" Industrial Panel Mount Monitor
| Inch: | 8" To 21.5" |
|---|---|
| Resolution: | 1024x768 To 1920x1080 |
| Backlight: | LED |
1920×1080 Rugged Touch Screen Computer Monitor J1900 Easy To Install
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
TFT Display 5.7inch Monitor Touch Open Frame commercial users
| Screen Size: | 5.6'' |
|---|---|
| Resolution: | 640 X 480 |
| Pixel Pitch: | 640 X 480 |
5.7"-84" LCD Panel Kits LCD Touch Screen Kit Dual LVDS Interface Output
| Sizes Options: | 5.7''6.5''7''8''8.4''9.7''10.1''10.4''12.1''13.3''15''15.6''17''17.3''18.5''19''21.5''22''24''27''32''43''49''55''65''70''75''84'' |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
400nits 3840x2160 Industrial Pc Touch Screen 86in 4K DP Port
| Native Resolution: | 3840 X 2160 |
|---|---|
| Brightness: | 400nits |
| Input: | VGA, DVI, HDMI Inputs DP Optional |
65" LCD Panel Industrial IR Touch Screen AiO PC Monitor with X86 System and Android OS
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 65'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
HMI PCAP/PCT Touch Monitor PC All In One 15 Inch Intel J1900 With Round Corners
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
Industrial 75inch IR Touch AIO PC Monitor X86 system Android OS Exhibition Digital Signage Displays
| Input Port: | HDMI INx1, TF Card×1, RJ45×1, USB2.0×2,Headphone Jack |
|---|---|
| LCD Panel: | 75'' LCD Panel |
| Power Connector: | AC110 -240V , 50/60Hz |
7" IP66 Highly Bright Rugged Industrial Computers With Full Waterproof Connectors
| Native Resolution: | 1024x600 |
|---|---|
| Brightness: | 1000 Nits |
| Viewing Angle: | 75/75/70/75 |
2000nits Outdoor Lcd Digital Signage 3840x2160 VGA HDMI For Park
| Native Resolution: | 1920x1080, 3840x2160 |
|---|---|
| Brightness: | 2000nits~5000nits Optional |
| Touch Panel: | PCAP, IR Touch Optional Or AR Glass Vandal Proof |

