All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ oem 75 industrial lcd monitor ] match 104 Products.
IP65 PCAP 25W 18.5" VGA Zero Bezel Touch Monitor
| Resolution: | 1366x768 |
|---|---|
| Weight(N.W/G.W): | 4.95Kg / 6.9Kg (Approx.) |
| Packing Dimension: | 500(W) ×440(H)×140(D)mm |
7" HD Open Frame LCD Monitor Displays 300 Cd/M² With HDMI Input , Black / Silver Color
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
5.7'' Industrial Open Frame LCD Monitor 450nits With Touch Optional
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
High Bright Sunlight Readable LCD Monitor 7" Flat Bezel Panel Mount With Resistive Pcap
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1024 X 600 |
| Input Signals: | VGA |
1024×768 XGA Industrial Panel Mount Monitor Display Optical Bonding 8 Inch
| Size: | 8" |
|---|---|
| Resolution: | 1024×768 |
| Brightness: | 450nits |
Small Industrial Touch Screen Monitor Flush Mount 7 Inch USB B Type Interface
| Model: | ITD07OFT5Y1 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | Width: 182.5mm Height: 129.5mm Depth: 32.8mm |
| Weight(N.W/G.W): | 0.64kg |
Multi Touch Display Industrial Panel Mount Monitor 1920*1080 13.3 Inch LED Backlight
| Screen Diagonal: | 13.3 Inch |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Physical Resolution: | 1920×1080 |
Steel IPS 40W 250nits 24" LED Lights Bar Monitor
| Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Material: | Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 24" |
PCAP PCT Industrial USB Powered Touch Screen Monitor 7 Inch Displaylink All In One Cable
| Housing Material: | Rugged Metal |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Native Resolution: | 1024X600 |
8 Watt 7 Inch Industrial Panel PC Touch Screen Flat Surface Capacitive For Kios
| Resolution: | 1024X600 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃,-20~70℃ Optional |
| Backlight: | LED Back-light With 50000hours |

