All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rfid nfc reader fanless panel pc ] match 18 Products.
IP52 Fanless Industrial Touch Panel Pc With RFID NFC Reader
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350 |
| Processor: | ARM, Ntel J1900, Intel I3/i5/i7 |
Customize 15.6'' PCAP Flat Bezel panel mounted Touch LCD Panel PC All In One Fanless with RFID reader and finger printer
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
17'' PCAP Flat Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless With RFID Reader And Finger Printer
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
13.3 Inch Fanless Industrial Panel PC | PCAP Capacitive Touch | All-in-One Touch Kiosk | Silent Cooling | Rugged Design
| Power Supply: | DC12V,DC 24V, DC9-36V, AC100-240V, PoE |
|---|---|
| Brightness: | 350cd/㎡(500~1000cd/㎡Optional) |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃optional) |
TFT 10.1” Fanless Fanless Zero Bezel PCAP Touch Panel PC With CE FCC RoHS Compliance
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Native Resolution/ Colors: | 1280×800(1920×1200 Optional)/16.7M |
| Response Time: | 25ms |
10.1 Inch 1000nits 1280x800 Windows Panel Pc AIO VESA
| Native Resolution: | 1280x800 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
DC 9-36V Hmi Embedded Touch Panel PC 1024x768 With GPIO
| Native Resolution: | 800 X 600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
RFID UHF Touch Panel PC Android 7.1 12.1 Inch DRAM 2GB With Face Recognition
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
12.1'' PCAP Flat Bezel Touch LCD Panel PC All In One Fanless with RFID Reader and Finger Printer
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
1080P 43 Inch HMI Touch Panel PC Smart Access Control Integrated Intel I5 CPU
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Size: | 43" |
| CPU: | Intel® Core I3/i5/i7 Processor |

