All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rfid reader touchscreen lcd ] match 9 Products.
Customize 32'' PCAP Flat Bezel Touch LCD Panel PC With RFID Reader And NFC
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
OEM 13.3”PCAP Touch Panel PC with RFID & QR & Printer, Intel J6412 Industrial HMI LCD Touch Display Panel PC Touch Screen All-In-One Mini Computer
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm |
|---|---|
| Delivery Time: | 10 working days |
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
RFID UHF Touch Panel PC Android 7.1 12.1 Inch DRAM 2GB With Face Recognition
| CPU: | ARM Based RK3288 |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | Sandisk EMMC 8G |
Touch Screen Display Kiosk Built-in Camera RFID Card Reader SIM Slot QR Scanner WIFI Thermal Printer
| Resolution: | 1024*600 |
|---|---|
| Outline Dimensions: | ITD07PPCT5X*1-RFID/NFC |
| Brightness: | 500 Cd/m2 |
12.1'' Embedded Industrial LCD Rugged IP65 HD All In One Fanless PCs PCAP Touch Panel Mount J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Outdoor HD LCD Rugged IP 68 rating Tablet PC Windows10 8000mAh Battery PCAP All In One 10.1 Inch
| Resolution: | 1280 X 800 |
|---|---|
| Screen Size: | 10.1'' |
| CPU: | Intel Cherry-Trail Z8350 Quad Core |
Outdoor HD LCD Rugged Tablet PC Windows10 8000mAh Battery PCAP All In One 8.4 Inch
| Resolution: | 800×1280(1200×1920 Optional) |
|---|---|
| Screen Size: | 8.4'' |
| CPU: | MediaTk MTK6765 Octa Core 2.3GHz |
VESA 1000nits Resistive Touch Panel PC Intel J4125 TPM2.0 8" Open Frame
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits, 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J4125 |
Waterproof IP65 Touch Screen PC Intel Skylake Core 19" Rugged Touch Screen Computer
| CPU: | Intel Skylake Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 19" |
1

