All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
High Reliability IP65 Waterproof Panel PC Industrial 7 Inch Panel Mounted Touch Screen PC
| Color: | Black Or Silver |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Humidity: | 10%-90% (Non Condensing) |
Full IP65 Waterproof Panel PC 15 Inch 1200 Nits With LED Backlight
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
All In One Touch Panel PC 9 - 36V Voltage Power Multi Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Voltage Power: | 9-36V |
| Ruggedized Levels: | NEMA 12, NEMA 4, IP52, IP54, IP65 Ratings For Front Panel |
250nits 1280x1024 Open Frame Touch PC PCAP All In One Panel PC 17 Inch
| Screen Diagonal: | 17" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 337.920(H) X 270.336(V)mm |
| Physical Resolution: | 1280x1024 |
Embedded Touch Screen Panel PC 19" Recessed Mounting HMI Touch Panel
| Material: | Metal Aluminum |
|---|---|
| Brightness: | 250cd/m2 |
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7,Android |
Full Waterproof IP65 IP66 Touch Screen Panel PC ARM Quad Core
| Products Status: | Stock |
|---|---|
| Cpu: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz (RK3399 Optional) |
| Resolution: | 1280*800 |
2xIntel I225V 2.5G Embedded Industrial PC Support 5G Display Solutions
| Processor: | Intel Atom J4125/J6412 Intel 8/10/11th Core I3/i5/i7 CPU |
|---|---|
| System Memory: | J4125/J6412: DDR4 SODIMM X1 8/10/11th: DDR4 SOIMM X2 |
| Ethernet: | 2 X 2.5Gbe RJ45 Intel I225V (4*2.5G Optional |
IP67 Rugged Panel PC 7" Computers Touch Screen Intel I5 10210u
| CPU: | Intel Core I5-210u, Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 7" |
High Bright Rugged Panel PC VESA Mount Full IP66 With 10-90% Humidity
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
Computer Windows Linux Rugged Panel PC IP65 IP67 Waterproof Touch Screen High Brightness
| Housing Material: | Stainless Steel/Aluminum Alloy Chassis |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, RJ45 Cable, Power Cable |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |

