All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 348 Products.
Fanless Rugged Panel PC 15 inch Fully Sealed Touch Computer
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |
10" Rugged Tablet PC IP65 Waterproof And Dustproof GPS WIFI 4G
| Inch: | 10.1 |
|---|---|
| Resolution: | 1200x1920 |
| Dimension: | 289.9 X 196.7 X 27.4mm |
Waterproof Rugged Industrial Box PC LED Touch Monitor Solutions Embedded Box Computers
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
10.1 Inch Rugged Tablet PC Win 11 IP65 Waterproof MIL-STD-810G Certified NFC 2D Scanner
| Inch: | 10.1 |
|---|---|
| Resolution: | 19200x1200 |
| CPU: | Intel® Celeron® Processor N5105 |
1920×1080 Rugged Touch Screen Computer Monitor J1900 Easy To Install
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
High Precision Rugged Panel PC 9~36VDC Power Fanless Die Cast Aluminum Housing
| Memory: | 2GB To 8GB Optional |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 531.36(H) ×298.89(V) Mm |
| View Angels: | 85/85/80/80 |
Heavy Duty Rugged Industrial PC Stainless Steel 27" Computer Intel J1900 8G RAM 120G SSD
| View Angels: | 89/89/89/89 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |
IP69K Waterproof Stainless Steel Panel PC Rugged HMI For Automation Food Industry
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000,1500 Nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |
IP65 Waterproof 12 Inch Rugged Tablet PC WIFI 4G Bluetooth Protable PC
| Inch: | 12.2 |
|---|---|
| Resolution: | 19200x1200 |
| Dimension: | 339.3 X 230.3 X 26mm |
Marine Grade Rugged Panel PC 15'' Full IP65 Waterproof Outdoor Sunlight Readable
| TFT Panel: | 15 Inch 1024*768 1000nits Or 1500nits |
|---|---|
| Waterproof Cables: | USB Cables, RJ45 Cable, Power Cable |
| Housing Type: | VESA Mount/Panel Mount |

