All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
Rugged Embedded Industrial PC LED Touch Monitor Solutions Box
| Processor: | Onboard Intel® 7th I5/i7-HQ CPU |
|---|---|
| System Memory: | DDR4 SODIMM X2,up To 32GB |
| Ethernet: | 4×Gbe SODIMM×2, Up TO 32GB |
Outdoor HD LCD Rugged Tablet PC Windows10 8000mAh Battery PCAP All In One 10.1 Inch
| Resolution: | 1280x800 |
|---|---|
| Screen Size: | 10.1'' |
| CPU: | Intel Atom X5 Z8350 |
21.5" Sun Viewable FHD IP66 Panel PC Weatherproof Stainless Steel Robust Touch Panel PC
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| NAME: | IP66 Panel PC |
| Housing Type: | VESA Mount |
Outdoor 10.1 Inch Rugged Industrial HD LCD Tablet PC Android 10 8000mAh Battery PCAP
| Resolution: | 800x1280 |
|---|---|
| Screen Size: | 10.1'' |
| CPU: | Qualcomm(OCTA Core), 2.0GHz |
Rugged Industrial Touch Screen Monitor Computers Display Solutions
| Resolution: | 1920 X 1200 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
15"XGA industrial touchscreen LCD panel mount panel PC computer IP65 Front
| Housing Material: | Rugged Aluminum Front Bezel, Steel Back Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel Mount With Clamps |
10.1inch Tough Tablet PC With UHF RFID Reader MIL-STD-810G Certified
| Native Resolution: | 1280x800, 700nits |
|---|---|
| Processor: | Qualcomm(OCTA Core), 2.0GHz |
| Touch Panel: | 10 Point G+G Capacitive Touch Screen Corning® Gorilla® Glass |
Intel I3 I5 I7 Rugged Embedded Industrial PC With 6 USB 2 COM 2 LAN Ports
| Color: | Black |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
262K IP65 Panel PC Solusions TFT LCD Touch screen Monitor Screen Panel
| Resolution: | 1024 X 768 |
|---|---|
| Panel Type: | TFT |
| Application: | Desktop,Laptop,Indoor Advertising Display,store/market/bank/school/ktv,wall Mount/ Embedded/ Desktop |
18.5" IP65 Panel PC Fully Sealed NEMA4 SUS304 High Brightness Outdoor Touch PC
| CPU: | Android, Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 |
| Screen Diagonal: | 18.5" |

