All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ rugged all in one pc ] match 339 Products.
Compact Structure Rugged All In One PC SS Aluminum Alloy Enclosure PCAP Touch
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 To 1500 Nits Optional |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
1366x768 1000Mbps Ethernet Rugged Industrial Panel 250nits
| CPU: | Intel® Bay Trail Celeron Quad Core J1900 2.0GHz Processor |
|---|---|
| Graphic Chipset: | CPU Integrated Graphics HD And Support 1080p |
| LAN: | 1 X 10/100/1000Mbps Ethernet |
Stainless Steel 43 55 Inch IP65 Capacitive Touch Screen PC
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 43"55" Max. 65" |
DC 12V 8" Rugged All In One Pc Pass Management Temperature Detection Face Recognition
| Camera Resolution: | 2 Million Pixels |
|---|---|
| Focusing Distance: | 50-150cm |
| Photo Flood Light: | LED And IR Dual Photo Flood Light |
Waterproof IP65 Touch Screen PC Intel Skylake Core 19" Rugged Touch Screen Computer
| CPU: | Intel Skylake Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 19" |
Rugged Industrial Embedded Box PC LED Touch Monitor Solutions Wall Mounted / Desktop
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| : | |
| : |
ITD IP65/55/67 Embedded Industrial PC Rugged LED Touch Monitor Solutions Waterproof Box Android PC
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm, suitable for international shipping |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
| Supply Ability: | 10000 PCS Per Month |
aluminum casing Rugged Windows Tablet PC 10.1 Inch 8000Mah Battery 8 Hours Endurance
| Native Resolution: | 10.1 Inch IPS 16:10, 800x1280, 400nits |
|---|---|
| Processor: | Intel Atom Z3735F |
| Touch Panel: | Multiple Point G+G Capacitive Touch Screen |
IP67 Rugged Tablet PC 10.1" Capacitive Touch Screen MIL-STD-810G With 1D 2D Scanner
| Native Resolution: | 10.1 Inch IPS 16:10, 800x1280, 450nits |
|---|---|
| Processor: | Intel Atom X5 Z8350 |
| Touch Panel: | Multiple Point G+G Capacitive Touch Screen |
10.1 Inch IP65 Rugged Tablet PC Windows MIL-STD-810G With 2D Scanner
| Native Resolution: | 1920x1200 |
|---|---|
| Processor: | Intel® Celeron® Processor N5100 |
| Touch Panel: | PCAP Touch |

