All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounting ip65 panel pc ] match 284 Products.
Marine Wall Mount Touch Screen PC 1000 Nits Brightness Projected Capacitive Touch
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 1024X768 |
8.4" All In One Touch Panel PC VESA / Wall Mount 50000 Hours Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 170.4(H)×127.8(V) Mm |
| MTBF: | 50000Hours |
Full HD IP66 Stainless Steel Panel PC 10.1" - 24" Resistive / PCAP Touch High Brightness
| View Angels: | 85/85/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
17 Inch Panel Mount Touch Screen PC LCD Monitor Anti Shock Control Knob On Front Panel
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 1280 X 1024 |
Waterproof Industrial Rugged Panel PC Open Platform RFID 125KHz J1900 Quad Core Processor
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
12.1 Inch XGA 1500nits Android Touch Screen Pc Outdoor Full IP67 40W
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Optional |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
All In One Touch Panel PC 9 - 36V Voltage Power Multi Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7 |
|---|---|
| Voltage Power: | 9-36V |
| Ruggedized Levels: | NEMA 12, NEMA 4, IP52, IP54, IP65 Ratings For Front Panel |
1000nits 1024x768 Industrial Hmi Touch Panel VESA With GPIO Windows
| Native Resolution: | 800x600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 350 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
43" Flat Panel Mount Touch Screen PC Android VESA Mount Built In RIFD NFC Fingerprint
| CPU: | RK3368 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 43" |
| Brightness: | 400 Nits |
Flat Bezel Panel Mount Touch Screen PC 8 Inch Industrial AIO Window J1900/I3/I5
| IP Rating: | IP65 Front Panel |
|---|---|
| Touch Technology: | Projected Capacitive Touch With 10 Touch Points/Resistive Touch |
| Resolution: | 800X600 |

