All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounting ip65 panel pc ] match 287 Products.
15W 19" 250cd/m2 Rugged Panel PC RK3399 Stainless Steel Panel PC
| CPU: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz (RK3399 Optional) |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 19" |
| Graphics: | Supports Max. 4K Resolution |
1000nits 316L Stainless Steel Panel PC Android Windows Based 15.6in
| CPU: | ARM Based RK3288, RK3399; X86 Based Intel J1900, I3/i5/i7 |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 15.6" |
| Brightness: | 300nits, 1000nits Optional |
Zero Bezel 45W SS Touch Panel PC 1280X1024 Rugged All In One Pc
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288/RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
1280X1024 SS Rugged Industrial Panel PC 45W Resistive Capacitive Touch Screen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288/RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |
SS PCAP Touch Panel PC Windows 11 TPM 2.0 15.6" Full IP67
| CPU: | Intel I3-8145U |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 15.6" |
17.3" IP69K Touch Screen Panel PC I3-8145U Stainless Steel 316L Ruggedized
| CPU: | Intel I3-8145U, Inte I5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 316L |
| Screen Diagonal: | 17.3" |
Fully Sealed SS Rugged Panel PC 17 Inch IP66 Waterproof Explosion Proof Monitor
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 17" |
IP69K Stainless Steel Panel PCs PCAP Touch For Food Production Packaging Automation
| View Angels: | 70/70/60/70 |
|---|---|
| IP Rating: | IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
18.5" Industrial Rugged Panel PC Stainless Steel J6412 Elkhart Lake
| CPU: | Intel J6412 Elkhart Lake, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 18.5" |
Stainless Steel 316L Rugged Panel PC IP67 Rated M12 Connectors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 23.8", 24" |

