All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounting ip65 panel pc ] match 284 Products.
55" All In One Smart Industrial Touch Screen Computer Panel PC Android Windows System
| IP Rating: | IP65 Front |
|---|---|
| Touch: | Pcap 10 Independent Touch Points |
| Certification: | CE, FCC, RoHS Compliance |
Medical 15.6" Touch Panel PC HMI PoE For Healthcare Facilities Access Control
| Native Resolution: | 1920×1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | Intel J1900 Quad Core, Intel I3/i5/i7 |
Aluminum Alloy Rugged Panel PC Industrial Panel Computer Waterproof Dustproof IP68
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000,1500 Nits Optional |
| Processor: | Android,Intel J1900,i3,i5,i7 |
IP65 Front 27 Inch Vesa Mount Pc Touch Screen Computer 300nits
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Frame And Steel Back Casing |
| Screen Diagonal: | 27" |
350nits X86 RFID NFC QR Reader Embedded Panel PC VESA 1024x768
| Native Resolution: | 1024 X768 |
|---|---|
| Brightness: | 350 |
| Processor: | ARM, Ntel J1900, Intel I3/i5/i7 |
10 Inch 1280X800 SUS316L Android Panel Pc NEMA4x For Beverage Industry
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.1" |
QR Reader 12.1 Inch Lcd Panel Pc 1000nits Waterproof Touch Computer
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing, Aluminum Optional |
| Screen Diagonal: | 12.1" |
15in Linux PoE Android Panel PC Waterproof Touchscreen Computer RK3399
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing, Stainless Optionaal |
| Screen Diagonal: | 15" |
Aluminum Alloy Industrial Panel PC IP68 IP69K Full Waterproof Dustproof
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 19" |
Fanless Rugged Panel PC 15 inch Fully Sealed Touch Computer
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Comet Lake |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15" |

