All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounting ip65 panel pc ] match 284 Products.
Industrial Touchscreen Android Tablet 8 Inch PoE Panel PC For Automation
| Native Resolution/Brightness: | 1024 X 768, 1280x 800 OPTIONAL 350cd/㎡ |
|---|---|
| Applications: | Automation, Food&beveragy Industry, Smart City, EV Chargers |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, TF Card Slot, RJ45,COM Optional |
DC 9-36V Hmi Embedded Touch Panel PC 1024x768 With GPIO
| Native Resolution: | 800 X 600 Or 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000 Nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
Intel I5 8250U 13.3" Fanless Panel Pc With RS422 RS485
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
500nits 1024x768 Android Panel PC 12.1" Android Touch Screen Computer
| Native Resolution: | 800 X 600 Or 1024 X 768 Optional |
|---|---|
| Brightness: | 500nits, 1000nits 1500nits Optional |
| I/O: | HDMI Input, USB Ports, SD Card Slot, RJ45,COM Optional |
IP69K SUS316L All In One PC Dustproof Resistive PCAP Touch Panel PC
| View Angels: | 70/70/60/70 |
|---|---|
| IP Rating: | IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
Embedded Capacitive Rugged Panel PC Wall Mount 1024x768 300cd/M2
| View Angels: | 85/85/85/85 |
|---|---|
| IP Rating: | IP66/IP67 |
| Touch Options: | Resistive, PCAP |
15.6" Rugged Stainless Steel Industrial Panel PC For Outdoor Use
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304, 316L |
| Screen Diagonal: | 15.6" |
10.4 Inch Rugged Full IP67 NEMA 4x Marine Panel PC 1024x768
| CPU: | RK3288, RK3399, Intel J1900, E3845, I3/i5/i7 Optional |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
21.5" SS316 Android Touch Panel PC Full IP66 IP67 RS232
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
15W 19" 250cd/m2 Rugged Panel PC RK3399 Stainless Steel Panel PC
| CPU: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz (RK3399 Optional) |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 19" |
| Graphics: | Supports Max. 4K Resolution |

