All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounting ip65 panel pc ] match 287 Products.
10.1 Inch 1000nits 1280x800 Windows Panel Pc AIO VESA
| Native Resolution: | 1280x800 |
|---|---|
| Brightness: | 300 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
Open Frame 1000nits Waterproof Panel PC Industrial IP65 Multi Touch Panel PC
| Advantage: | Energy Efficient |
|---|---|
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
| Name: | Industrial Panel PC |
17 Inch Waterproof Panel PC Sunlight Readable IP65 Touch Screen PC 1280*1024 Resolution
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Feature: | Sunlight Readable |
| Housing Type: | Open Frame Mount, VESA Mounting |
15.6 Inch FHD Industrial Panel Mounted Touch Screen PC With Intel I7-10610U
| Housing Material: | Die-Casting Aluminum Housing |
|---|---|
| Housing Type: | Panel Mounted, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -20~60℃(-20~70℃ Optional) |
Flat Bezel IP65 Waterproof Computer IP69k/IP65 Vesa Mount Linux All-In-One PC
| Touch Screen: | 10-point Capacitive Touch |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7 |
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
High Definition 6.5 Inch Waterproof Panel PC Panel Mount IP65 Aluminum Front Bezel
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Housing Type: | Panel Mount, VESA Mounting |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
10.1'' Waterproof Panel PC 1000nits High Brightness All In One IP65 Touch Screen PC
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Full Waterproof IP66 Panel PC 15" VESA Mount 1500nits LED Backlight
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis Or Aluminum Alloy Housing |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
IP69K Waterproof Stainless Steel Panel PC Rugged HMI For Automation Food Industry
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 ,1000,1500 Nits Optional |
| Processor: | Android,X86 For Optional |
DC12V 19in Industrial Android Panel PC Fully Enclosed Dustproof SATA
| Input Voltage: | DC12V 2.0 |
|---|---|
| Operation/Power Saving: | 30-50W |
| Mounting: | VESA Mount |

