All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounting ip65 panel pc ] match 287 Products.
75" outdoor all weather proof LCD display VESA mount rugged digital signage with cooling fan built in airconditioner
| Brightness: | 2000cd/m2 |
|---|---|
| Colors: | 16.7 M |
| Backlight Lifetime: | LED Backlight With 50000Hours'Lifetime |
Aluminum Alloy Pure Flat Bezel IP65 Front Resistive Pcap Touch Industrial PC Panel Mounted PC
| Native Resolution: | 1920*1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250nits,1000 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
IP66 21.5" Touch Panel PC Dust Proof Screen 300/1000/1500 Nits Brightness
| Screen: | 21.5" |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1920x1080 |
| Brightness: | 300/1000/1500 Nits Optional |
43" VESA Mounted Multi Touch Panel PC , Industrial Panel PC Touch Screen
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 941.184(H)×529.416(V) Mm |
| Screen Diagonal: | 43" |
10.1" Widescreen Industrial Panel PC Touch Screen Android Android RK3288 CPU
| Screen: | 10.1 |
|---|---|
| Physical Resolution: | 1280x800 |
| CPU: | Android RK3288 |
27 Inch Wall Mount Touch Screen PC , Industrial All In One PC DC 12V
| Active Are: | 597.888(H)×336.312(V) Mm |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 27" |
| Touchscreen: | PCAP,IR |
Flat Panel 19" Industrial Panel PC , Capacitive Touch Rugged All In One PC Fanless Wall Mounted
| CPU: | Intel Core I3/i5/i7/Android/J1900 |
|---|---|
| Native Resolution: | 1920X1080 |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
21.5 Inch FHD Industrial PC Touch Screen Monitor HDMI Input DC 9-36V Input
| Housing Material: | Steel Chassis And Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| I/O: | VGA, HDMI Input, USB Port, DC9-36V Input |
Stainless Steel 43 55 Inch IP65 Capacitive Touch Screen PC
| CPU: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 43"55" Max. 65" |
Waterproof Touchscreen Panel PC Computer
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |

