All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounting ip65 panel pc ] match 287 Products.
High Resolution Industrial LCD Monitor / Panel , Touch Display Monitor
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Chassis Mount, VESA Mounting |
Stainless Steel Rugged Industrial PC 65" With High Bright PCAP Resistive iR Touch
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 400 Nits |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
PCAP Multi Touch Screen Industrial PC 350nits With RFID Reader Thermal Printer
| Native Resolution: | 1920×1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | Intel J1900 Quad Core |
Embedded Touch Rugged All In One PC IP66 Waterproof Outdoor 10.1'' Android 6.0 Light Sensor
| View Angels: | 80/80/80/80 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, Resistive |
Waterproof Industrial Panel Pcs
| CPU: | Intel J1900 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
Waterproof PCAP 1024x600 Android Touch Tablet 7 Inch RK3399
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 7" |
1000nits 8in Fanless All In One PC IP65 Stainless Steel Touchscreen Computer
| CPU: | RK3288, RK3399 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 8" |
IP65 Embedded Touch Screen Rugged Panel Computer For Kitchen Easy To Clean
| CPU: | Intel I3 7100U |
|---|---|
| Memory: | DRAM 4GB, Max. 16G |
| Storage: | 120G |
15.6" Capacitive Multi-touch Screen Industrial Monitor 16:9 1080P For PC Terminal Koisk
| Input Signals: | VGA , HDMI, DVI |
|---|---|
| Power Source: | DC12V |
| Touch Interface: | USB/RS232 Port |
High Efficiency IP65 Industrial Panel Mount Monitor 10.1'' Wide Viewing Angles
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |

