All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounting ip65 panel pc ] match 288 Products.
Wide Screen Industrial Panel Mount Monitor 17.3” Industrial Lcd Panel CE FCC Listed
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
|---|---|
| Product Name: | Industrial Lcd Panel |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
High Reliability 19 Inch Industrial Panel Mount Monitor Scratch Resistant Steel Chassis
| Housing Material: | Steel Chassis, Aluminum Front Bezel |
|---|---|
| Housing Type: | Panel/Embedded Mount, VESA Mounting |
| MTBF: | 50000Hours |
7" panel PC NFC RFID card reader QR code 2D scanner embedded industrial panel PC pcap touch screen
| Brightness: | 250cd/500cd/m2 |
|---|---|
| Input Voltage: | DC12V |
| Touch Screen: | Resistive Touch, AR/AG/AF Tempered Glass, Optical Bonding |
27" panel mount industrial HMI panel PC pure flat surface embedded touch computer
| Model: | ITD27PPCT×B-×××××× |
|---|---|
| Processor: | Lntel® J6412,N97 & 4 Th~12 Th Gen U-Series Core TM I3/i5/i7 |
| Memory: | Memory Type Depends On The CPU Model |
TFT Industrial All In One PC Touch Screen 7'' Linux Fanless Intel J1900/Z8350
| CPU: | Intel J1900 Quad Core 2.0Ghz, Intel Z8350 Optional |
|---|---|
| Memory: | DRAM 2GB |
| Storage: | 64G SSD Max. 1TB |
Aluminum FCC 17" HMI Touch Screen Industrial Pc 1280x1024
| Processor: | Intel J1900/i3/i5/i7 |
|---|---|
| Ethernet: | 2XRJ45 |
| OS Support: | Windows 7/8/10,WINCE,Linux |
High Brightness Optional Industrial All In One PC Integrated Intel Android Processor
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(W) X 158.4(H)mm |
| Physical Resolution: | 1024 X 768 |
15.6" Multi-touch Screen pcap touch monitor VGA DVI HDMI input IP65 front VESA mount
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm |
|---|---|
| Delivery Time: | 3-7 Business Days |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
Compact Structure Rugged All In One PC SS Aluminum Alloy Enclosure PCAP Touch
| Native Resolution: | 1920x1080 |
|---|---|
| Brightness: | 250 To 1500 Nits Optional |
| Viewing Angle: | 89/89/89/89 |
13.3" 1000nits Outdoor Waterproof Android Pc 15W Capacitive Touch SCADA
| CPU: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz (RK3399 Optional) |
|---|---|
| Screen Diagonal: | 13.3" |
| Graphics: | Supports Max. 4K Resolution |

