All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa mounting ip65 panel pc ] match 287 Products.
VESA 12.1 Inch 500nits Industrial Hmi Panel 55W Touch Screen
| Native Resolution: | 1024x768 |
|---|---|
| Brightness: | 500 ,1000nits Optional |
| Processor: | Intel J1900, Intel I3/i5/i7 |
Linux Industrial Touch Screen PC Ubuntu 18.04 IP65 Front PCAP For Automation
| Native Resolution: | 1024×768~1920×1080 |
|---|---|
| Brightness: | 350nits |
| Processor: | Intel J1900, Intel Z8350, Intel I3/i5/i7 5th, 6th, 7th, 8th Gen. |
VESA mount wall mount chassis 43" sunlight readable industrial LCD monitor
| Screen Diagonal: | 43" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 945.8(H) ×534.02(V) Mm |
| Aspect Ratio: | 16:9 |
8 Watt 7 Inch Industrial Panel PC Touch Screen Flat Surface Capacitive For Kios
| Resolution: | 1024X600 |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10~60℃,-20~70℃ Optional |
| Backlight: | LED Back-light With 50000hours |
IP65 HDMI Input 4K LCD Monitor High Brightness 1500 to 5000nits
| Color: | Black |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Viewing Angels: | 178/178 |
Waterproof IP65 Touch Screen PC Intel Skylake Core 19" Rugged Touch Screen Computer
| CPU: | Intel Skylake Core I3/i5/i7 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 19" |
25ms DDR3 4GB HMI Touch Screen PC Realtek ALC662 All In One PC
| Processor: | Onboard Intel Celeron J1900/4th 6th/7th/8th Gen.Core I3/i5/i7 CPU |
|---|---|
| System Memory: | Onboard DDR3 4GB/8GB |
| Storage Disk Driver: | 1xMSATA,1XSATA,1XM.2 |
OEM 8'' Industrial HMI LCD Touch Display Panel Pc Touch Screen Minitor All-In-One Mini Computer
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm |
|---|---|
| Delivery Time: | 10 working days |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
Widescreen 17.3" Flat Bezel Panel Mount LCD Monitor Industrial Panel IP65 Ultra Slim
| Cut-Out Dimensions: | 276.5×191.7mm |
|---|---|
| Resolution: | 1920×1080 |
| Touch Screen: | Projected Capacitive Touch Screen/5 Wires Resistive Touch Screen |
Rugged IP65 IP66 Industrial LCD Monitor PC Touch Screen Panel Module
| Screen Size: | 7"-65" |
|---|---|
| Interface Type: | Resistive Touch, IR Touch, PCAP Touch, AR/AG Protective Glass |
| Warranty: | 2 Years |

