All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ vesa pc industrial touch screen ] match 314 Products.
15" passive cooling chassis durable resistive touch panel PC Intel i3/i5/i7 PoE RS485
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
HMI PCAP/PCT Touch Monitor PC All In One 15 Inch Intel J1900 With Round Corners
| Housing Material: | Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Black Or Silver |
| Housing Type: | VESA Mounting, Chassis Mount |
15.6'' Flat Touch Android Panel PC High Brightness With NFC/RFID PCAP VESA
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | ITD/OEM |
15.6" Multi-touch Screen pcap touch monitor VGA DVI HDMI input IP65 front VESA mount
| Packaging Details: | 1-5pcs/CTN, Safe, Firm |
|---|---|
| Delivery Time: | 3-7 Business Days |
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
Intel J1900 Fanless Touch Panel PC 1024 X 768 10 Inch Full Sealed
| CPU: | Intel J1900, Qud Core 2.0GHz |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing 304 Or 316L |
| Screen Diagonal: | 10.4" |
8.4" All In One Touch Panel PC VESA / Wall Mount 50000 Hours Lifetime
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/Android |
|---|---|
| Active Are: | 170.4(H)×127.8(V) Mm |
| MTBF: | 50000Hours |
IP65 Front 86" Industrial Panel Mount Monitor Flat Surface 410 Nits Brightness
| Color: | Black,Silver,golden |
|---|---|
| Aspect Ratio: | 16:9 |
| Resolution: | 3840x 2160 |
High Brightness Optional Industrial All In One PC Integrated Intel Android Processor
| Screen Diagonal: | 15" |
|---|---|
| Display Active Screen Size: | 211.2(W) X 158.4(H)mm |
| Physical Resolution: | 1024 X 768 |
Full IP65 Waterproof Panel PC 15 Inch 1200 Nits With LED Backlight
| Housing Material: | Stainless Steel Chassis |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Housing Type: | VESA Mount |
Customize 32'' PCAP Flat Bezel Touch LCD Panel PC With RFID Reader And NFC
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T,PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

