All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Embedded Industrial PC designed for heat dissipation and low electromagnetic interference ensuring stable industrial performance
| Power Supply: | DC12V,DC 24V, DC9-36V, |
|---|---|
| CPU: | Intel J6412,J1900,i3,i5,i7 |
| Operating Temperature: | -20℃~70℃ |
Rugged industrial compact Embedded computer mini box PC
| Power Supply: | DC12V,DC 24V, DC9-36V, |
|---|---|
| CPU: | Intel J6412,J1900,i3,i5,i7,N97 |
| Operating Temperature: | -20℃~70℃ |
17.3" Fanless Zero Bezel Touch PC for Smart Factories | PCAP Multi-Touch | 24/7 Reliability
| Power Supply: | DC12V,DC 24V, DC9-36V, AC100-240V, PoE |
|---|---|
| Brightness: | 350cd/㎡(500~1000cd/㎡Optional) |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃optional) |
DC12V Embedded Industrial PC Industrial Waterproof Mini PC Box
| Box Structure: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900//J4125/J6412/i3,i5,i7/Android |
| Default Waterproof I/O: | 2×USB, 1×RJ45, 1×DC12V, 1×COM More USB/COM Ports, HDMI Output, Audio, Etc. Optional |
Embedded RK3288 Android Fanless PC Box Aluminum Alloy Enclosure
| Processor: | ARM Quad Core Cortex-A17, 1.8GHz |
|---|---|
| Chipset: | RK3288 (RK3566, RK3399 Optional) |
| Memory: | 2GB,4GB |
Flat Bezel IP65 Waterproof Computer IP69k/IP65 Vesa Mount Linux All-In-One PC
| Touch Screen: | 10-point Capacitive Touch |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7 |
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
Win 10 Win 11 Waterproof IP65 Panel PC Stainless Steel Capacitive Touch Screen
| Touch Screen: | 10-point Capacitive Touch |
|---|---|
| CPU: | Intel J1900,i3,i5,i7 |
| Protection Level: | IP65 |
Waterproof Dustproof 10.1 Inch Monitor Pure Flat Surface Aluminum Alloy Front Bezel And Back Casing
| Touch Screen: | 10-point Capacitive Touch |
|---|---|
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
| Working Temperature: | -10℃ To 60℃ |
Industrial IP67 Rugged LCD Monitor Aluminum Housing Resistive PCAP Touch Screen
| Protection Level: | IP65/IP66/IP67/IP69K |
|---|---|
| Display Size: | 15.6 Inch |
| Product Name: | Waterproof Monitor Aluminum Casing |
10.1" touch kiosk RFID NFC reader bulit-in QR scanner for self-payment Check-in machine Attendance machine Access control system
| Panel Size: | 10.1" |
|---|---|
| Reslution: | 1280*800 |
| Brightness: | 350cd/㎡(500~1000 Cd/㎡optional) |

