All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
15.6" IP69K Stainless Steel Yoke-Mount VESA mount Waterproof Panel PC Industrial Rugged Touchscreen Computer for Harsh Environments
| Active Area: | 476.64(W) × 268.11(H) |
|---|---|
| Brightness: | 250cd/m2 |
| View Angle: | 89/89/89/89 |
10.1" Multi-Function Embedded PCAP Touch Panel PC | Industrial NFC/RFID/Fingerprint/Thermal Print Integrated Solution
| Active Area: | 216.96(H) X 135.6(V)mm |
|---|---|
| View Angle: | 85/85/85/85 |
| Input Voltage: | DC12V |
24" Industrial HMI Panel PC for Factory Automation Rugged Touchscreen Computer with IP65 Protection & Multi-Protocol Industrial I/O fanless all-in-one
| Processor: | Onboard Intel Celeron J1900/4th 6th/7th/8th Gen.Core I3/i5/i7,J6412,J4125 |
|---|---|
| Storage Disk Driver: | 1xMSATA,1XSATA,1XM.2 |
| OS Support: | Win 7/8/10/11.WIN CE,LINUX |
10.1" touch kiosk NFC RFID card reader IP65 pure flat surface aluminum front bezel bulit-in camera and thermal printer face recognition
| Native Resolution: | 1280*800 |
|---|---|
| Brightness: | 350 Nits |
| CPU: | Intel J1900,J6412,i3,i5,Android |
32" ultra-thin IP65 rating waterproof full outdoor all weatherproof lcd display, brightness 1000~3000nits
| IP Rating: | IP65 |
|---|---|
| Monitor Version: | 1 ×HDMI Input, 2 ×USB 2.0 |
| Built-in Android PC: | RK3568(RK3288/RK3576/RK3588/RK3399 Optional) |
13.3 Inch Fanless Industrial Panel PC | PCAP Capacitive Touch | All-in-One Touch Kiosk | Silent Cooling | Rugged Design
| Power Supply: | DC12V,DC 24V, DC9-36V, AC100-240V, PoE |
|---|---|
| Brightness: | 350cd/㎡(500~1000cd/㎡Optional) |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃optional) |
10.1" Fanless Pcap Touch Panel PC Industrial All-in-one Touch Kiosk
| Power Supply: | DC12V,DC 24V, DC9-36V, AC100-240V, PoE |
|---|---|
| Brightness: | 350cd/㎡(500~1000cd/㎡Optional) |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃optional) |
TFT 10.1” Fanless Fanless Zero Bezel PCAP Touch Panel PC With CE FCC RoHS Compliance
| Cell Type/Glass Surface: | TFT |
|---|---|
| Native Resolution/ Colors: | 1024 X 600/16.7M |
| Response Time: | 10-15ms |
19" Industrial Embedded Touch Display PCAP 10-Point Touch | VESA/Panel Mount | IP65 front Built for Harsh Industrial Environments
| Inch: | 19 |
|---|---|
| Resolution: | 1280*1024 |
| Backlight: | LED |
27" FHD touchscreen monitor industrial touch display IP65 front,pure flat surface,Rugged Construction,24/7 operation
| Aspect Ratio: | 16:9 |
|---|---|
| Native Resolution/Colors: | 1920*1080 |
| Operating Temperature: | 0~50°C |

