All Products
-
Industrial LCD Monitor
-
Touch Panel PC
-
Industrial Touch Screen Monitor
-
Industrial Panel Mount Monitor
-
Android Panel PC
-
Rugged Panel PC
-
Sunlight Readable LCD Monitor
-
Open Frame LCD Monitor
-
IP65 Panel PC
-
Rugged LCD Monitor
-
Stretched Bar LCD Monitor
-
Outdoor LCD Display
-
Rugged Tablet PC
-
Digital Signage Displays
-
Embedded Industrial PC
-
FrancoisITD is a good manufacturer, responsive, before and after sales service, ready to help, anyway good design, impressive flat screens, reliable products. -
MarceloITD is a pleasure to work with and a valued strategic partner. Their team (Jessie) is very responsive and quick to react if we ever need help to support our own customers or work on updates together. The products are top and the service is the best across many industries. We are looking forward to doing more business together! -
LensonITD has provided us a wide range of configurations of industrial touchscreen, monitor and embedded computer products both in large and small quantities. We have installed many units in industrial manufacturing environments and have proven exceptional reliability. ITD has been prompt in order processing and delivery.
Keywords [ 32gb embedded industrial pc ] match 69 Products.
7'' Embedded Industrial LCD Monitor Rugged HD All In One Fanless Touchscreen PCs PCAP
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
Aluminum Alloyed Embedded Panel PC 19 Inch Industrial 250cd/m2 1280X1024
| CPU: | Intel® Core™ Processor I5-7200U |
|---|---|
| Size: | 19" |
| Active Area: | 376.32(H) X 301.06(V)mm |
21.5" SS316 Android Touch Panel PC Full IP66 IP67 RS232
| CPU: | Intel J1900/i3/i5/i7/RK3288 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Housing |
| Screen Diagonal: | 21.5" |
Heavy Duty Rugged Industrial PC Stainless Steel 27" Computer Intel J1900 8G RAM 120G SSD
| View Angels: | 89/89/89/89 |
|---|---|
| IP Rating: | IP65/IP66/IP67 |
| Touch Options: | PCAP, IR |
industrial embedded industrial mini PC Intel J1900 4G RAM 120G SSD Fanless Aluminum casing
| CPU: | Intel Celeron N2830 Dual-Core 2.16GHz Processor |
|---|---|
| Graphics: | Intel NM70 Express HD Graphics |
| Memory: | 2GB, Up To Max. 8GB |
Industrial Rugged DC12V input Embedded Box Computer With M12 Connectors
| CPU: | Intel J1900/J4125/J6412, Inte I3/i5/i7, ARM Based Android Optional |
|---|---|
| Material: | Die-Casting Aluminum Alloy Casing |
| Waterproof I/Os: | 2 X COM, 2 X USB, 1 X LAN, 1x DC M12 Connectors |
Fanless Embedded Box PC , Industrial Embedded Computer With 2 PCI/PCIe Slots
| Color: | Black |
|---|---|
| MTBF: | 50000Hours |
| Operating Temperature: | -10~60℃(-20~70℃ Optional) |
10.4'' Embedded Rugged Industrial LCD Monitor HD All In One Fanless Touchs PCs
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
15'' Embedded LCD Rugged HD All In One Fanless Resistive Panel Pc Touchscreen J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |
12.1'' Embedded Industrial LCD Rugged HD All In One Fanless Touch Panel PC J1900
| Delivery Time: | 10-15 Business days |
|---|---|
| Payment Terms: | T/T, PayPal(173515844@qq.com) |
| : |

